Opis rejsu

Wybraliśmy dla Was sprawdzoną i atrakcyjną trasę rejsu w Chorwacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie zobaczyć wiele jednocześnie mając czas na wypoczynek i plażing.

Do Splitu, a dokładnie do Kasteli, dostaniemy się samochodami lub samolotem.

Dla osób, które przylatują wcześniej, sugerujemy hotele i hostele w Splicie Ceny za dobę dla dwóch osób zaczynają się od 30 zł za dobę.

Sobota, 10 sierpnia


W południe spotkamy się na odprawie załóg, następnie część załogi zostanie oddelegowana do wycieczki do marketu aby zaprowiantować jachty na rejs. Po godzinie 17 odbierzemy jachty, zaokrętujemy się i rozpakujemy. Po godzinie 20 wypłyniemy na wieczorny przelot na wyspę Vis. Czeka nas 35 nM żeglugi, co zajmie nam od 4 do 7 godzin.

Niedziela, 11 sierpnia


Po śniadaniu zaproponujemy zwiedzanie wyspy. Około południa wystartujemy w kierunku wyspy Korcula, naszym celem będzie Vela Luka.

Poniedziałek, 12 sierpnia


Płyniemy dalej na wschód, do portu Korcula. Około 35 nM.

Wtorek, 13 sierpnia


Tego dnia mamy do pokonania tylko 20 nM, jednak planujemy postój i plażing w malowniczej zatoce. Płyniemy do Sucuraj.

Środa, 14 sierpnia


Dzisiaj Stari Grad na Hvar. 40 nM

Czwartek, 15 sierpnia


Udajemy się do Milnej na wyspie Brac. 40 nM, 6-10 godzin żeglugi.

Piątek, 16 sierpnia


Wracamy do mariny Kastela. Po drodze możemy odwiedzimy Split od strony morza.

Sobota, 6 października


Jachty opuszczamy o godzinie 9:00. Osoby, które nie spieszą się na lot powrotny lub zostają kilka dni dłużej mogą zwiedzić z nami Prewezę i Lefkadę.

Podsumowanie


Pamiętajmy, że powyższy przebieg rejsu jest jedynie propozycją i możemy wspólnie ustalić co chcemy robić na lądzie lub podzielić się na grupy aby każdy spędzał czas według własnych upodobań. Po drodze nie zabraknie ciekawych przygód i dobrej zabawy. Trasa rejsu jest mocno uzależniona od pogody i może ulec zmianie.