Trasa rejsu

Trasa: Split -> Vis -> Vela Luka -> Korcula -> Sucuraj -> Stari Grad -> SplitTrasa zostanie wybrana w zależności od warunków i może być minimalnie modyfikowana.

Vis
Wyspa jest najbardziej oddalona od wybrzeża chorwackiego spośród wszystkich zamieszkałych wysp dalmatyńskich i charakteryzuje się łagodnym klimatem śródziemnomorskim. Możemy tu podziwiać liczne fortece z różnych epok i kilka zabytków. Wyspa jest bardzo bogata w różne gatunki roślin. Bardzo często w okolicy wyspy można spotkać delfiny. Nie ma tu dużego natężenia turystycznego. To tutaj nakręcono drugą część filmu Mamma Mia.


Vela Luka
Miasteczko znajduje się nad zatoką o tej samej nazwie na zachodzie wyspy Korcula. Plaża, zabytkowe stare miasto, centrum kultury z wystawą archeologiczną i katedra św. Marka to tylko część ciekawostek. Miejscowość charakteryzuje się ciszą i spokojem. To tutaj urodził się najsłynniejszy chorwacki piosenkarz pop, Olivier Dragojevic. W miasteczku odbywa się coroczny turniej rycerski Kumpanija oraz wiele innych eventów kulturalno-rozrywkowych.


Korcula
Turystyczna miejscowość z licznymi zabytkami. Stare mury obronne z dwiema malowniczymi okrągłymi basztami, Katedra, Ratusz z 1525 roku, gotycki pałac Arneri z renesansowym ogrodem, Muzeum Miejskie, kościół św. Piotra, klasztor Wszystkich Świętych i dom, w którym urodził się Marco Polo. Co kilka dni odbywa się taniec z mieczami Moreska a w lecie Międzynarodowy Festiwal Marco Polo z degustacjami wina. Jest to miejsce warte zwiedzania.


Sucuraj
Przylądek wyspy Hvar, który jest położony wśród wzgórz Biokova, które tworzą wspaniałą okolicę. W 1975 roku Sucuraj został zakwalifikowany jako miejski pomnik kultury. Tradycyjnym zajęciem jest rola i morze, dlatego też w restauracjach i tawernach możemy cieszyć się jakością domowych win, oliwy z oliwek, ryb, rakiji i całą rozmaitością lokalnych specjałów. Trzy kilometry od miasta znajduje się zatoka Perna, gdzie możemy cieszyć się piaszczystą plażą.


Stari Grad
Najstarsze miasto na wyspie Hvar będące historycznym sercem wyspy. W lecie okolica jest rzadkim dalmatyńskim miejscem, gdzie powietrze jest odświeżające a sen krzepiący, a to dzięki sosnowym lasom, które otaczają miasteczko. Stari Grad często nazywany jest starożytnym Faros. Ze wsględu na malowniczą okolicę jest idealnym miejscem na długie spacery. Jednymi z największych atrakcji są zamek Tvdalj, plac Skor, wzgórze Glavica. Na przybrzeżnych wysepkach Jerolim i Slipanska usytuowane są plaże dla naturystów.


Milna
Miasteczko usytuowane jest w zachodniej części wyspy Brac. Urok portu Bobovisce jest gwarancją niezapomnianego wypoczynku z dala od gwaru i stresu życia współczesnego.


Split
Portowe miasto nad Adriatykiem, położone na wysuniętym w głąb morza cyplu, drugie największe miasto w Chorwacji. Główną atrakcją są tu historyczne pozostałości, zwłaszcza zabytkowe ruiny Pałacu Dioklecjana, który został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. W obrębie dawnych murów Pałacu znajduje się około 200 zamieszkanych budynków. Wizytówką Splitu jest także Katedra św. Dujama, która posiada 61 metrową wieżę kościelną wybudowaną w stylu romańskim. Z wieży możemy podziwiać całe miasto i jego okolicę. Jedna z ładniejszych zatoczek to piaszczysta plaża Bačvice, oraz plaża Ovčice. Na zachód od portu warto wybrać się na plażę Ježinac. Split oczaruje Cię uroczą nagrzaną słońcem starówką, nadmorską promenadą, pięknymi palmami, klimatycznymi kawiarenkami a także nowoczesną architekturą. To największa morska metropolia Chorwacji.